Impotriva caderii parului

  •  
    • 99 mesaje
    16 Dec 2011, 17:00
    1 0

    Fetelor de ceva vreme imi cade parul,mai ales la spalat..mi-e frica sa ma mai spal ,sa ma mai pieptan ..se cunoaste ca s-a rarit.Ce metode folositi contra caderii parului? crema vivanatura este buna?a folosit-o cineva? sau uleiul de ricin? mi-e frica sa le incerc pentru ca parul meu se ingrasa si foarte repede

  •  
    • 1040 mesaje
    16 Dec 2011, 18:31
    3 0

    Eu am folosit crema de la Vivanatura. E foarte buna, dar iti miroase parul oribil dupa... Ii intoxicam pe toti in jurul meu O foloseam o data la 2 saptamani si alternam cu uleiul de ricin.
    Uleiul de ricin inca il ma folosesc 1 data pe luna; imi fac celebra masca de par cu ou, miere, zeama de lamaie, vitamina a, vitamina e si ulei de ricin. Intr-adevar, nu mi-a mai cazut parul in halul ala.
    Mai folosesc ceva care m-a ajutat mult, dar e cam... scandalos. S-a mai scris pe forum de treaba asta, e sampon pentru cai (da, pentru animale) cu biotina si fara pesticide. Il folosesc de aproape 1 an si imi creste parul exagerat de repede si se indeseste. Doar ca trebuie folosit diulat si maximum 1 data pe saptamana.
    Cam asta fac eu. Si sampon pentru uz frecvent bun, desigur. Cumpar doar de la plafar, gerovital, la roche posay sau vichy.


    Acest mesaj a fost editat de către Purple_Rain: 16 Dec 2011, 18:36
  •  
    • 1040 mesaje
    16 Dec 2011, 18:35
    2 1
    PS: daca ai parul gras si nu il speli atat de des cum cere, iti cade si mai mult! Cel mai bine e sa te speli cu un sampon usor; chiar si zilnic daca e necesar.
  •  
    • 1899 mesaje
    16 Dec 2011, 19:01
    3 3

    si eu folosesc masca de la Vivanatura o data pe saptamana si chiar are efect, opreste caderea parului

    miroase usor a petrol, doar daca te ploua sau e umezeala in aer

    mirosul nu se simte de catre cei din jur (doar daca te adulmeca cineva in mod special )

     

    tu folosesti produse de styling, te usuci des cu uscatorul de par?

  •  
    • 1040 mesaje
    16 Dec 2011, 19:15
    5 1
    Dora, pe mine m-a intrebat sefa mea ce pute asa cand am intrat la ea in birou! Am zis ca intru in pamant E adevarat ca era toamna si ploua des, poate o fi fost de la umezeala, dar n-am indraznit sa cumpar alt tub
    Colac peste pupaza, fostul meu prieten a simtit mirosul si a facut glumite cu bricheta aprinsa in jurul capului meu
    Da, chiar a foarte buna, poate nu la toata lumea miroase asa, eu am zis-o din experienta
  •  
    • 1899 mesaje
    16 Dec 2011, 19:55
    0 0

    Purple

    eu l-am intrebat pe al meu o data daca simte ceva miros de gaz la parul meu, si abia cand si-a bagat nasul in pletele mele a zis ca da, simte

    pana atunci nu mi-a zis nimic,  asa ca eu o pun pe seama autosugestiei

     

    dar eu folosesc si spuma de par de la wella, poate aceea mai acopera mirosul

  •  
    • 1040 mesaje
    16 Dec 2011, 21:32
    1 2
    Se prea poate! Si spuma, si autosugestia
  •  
    • 85 mesaje
    16 Dec 2011, 22:13
    0 1
    Iri_nna said:

    Fetelor de ceva vreme imi cade parul,mai ales la spalat..mi-e frica sa ma mai spal ,sa ma mai pieptan ..se cunoaste ca s-a rarit.Ce metode folositi contra caderii parului? crema vivanatura este buna?a folosit-o cineva? sau uleiul de ricin? mi-e frica sa le incerc pentru ca parul meu se ingrasa si foarte repede

    daca iti cade parul foarte mult cred ca cel mai bine ar fi sa mergi sa-ti faci un set de analize...da e adevarat uleiul de ricin ingrasa foarte tare parul...

  •  
    • 99 mesaje
    16 Dec 2011, 22:46
    6 0
    Am auzit multe despre samponul pentru cai.dar unde pot gasi?
  •  
    • 99 mesaje
    16 Dec 2011, 22:47
    2 0
    In ultima vreme m-am vopsit destul de des si am tot folosit placa cred ca din cauza asta
  •  
    • 1040 mesaje
    17 Dec 2011, 05:23
    2 0
    Iri_nna said:
    Am auzit multe despre samponul pentru cai.dar unde pot gasi?

     

    La farmacia veterinara Nu stiu ce produse au in Romania, dar in principiu trebuie sa fie un sampon cu biotina, dar fara pesticide, insecticide, sulfati si coloranti. Orice ai face, nu cumpara Mane 'n Tail de pe net; nu e bun de nimic si mai e si scump pe deasupra. Eu l-am cumparat de la mama lui de peste ocean si am aruncat jumatate de sticla....

    Ai grija ca usuca parul, eu cum am parul gras, n-am avut probleme. Am auzit de la alte fete treaba asta.

    Daca te hotarasti sa cumperi de pe internet, cauta Crin Blanca, se comercializeaza in SUA si cred ca si in Spania. Sau Menforsan, eu pe asta il folosesc.

  •  
    • 99 mesaje
    17 Dec 2011, 21:48
    1 1
    multumesc frumos,o sa incerc sa fac rost
  •  
    • 2089 mesaje
    18 Dec 2011, 10:36
    0 1

    Deci tu folosesti Merforsan (sau cum ai zis) si il iei de pe net, sau cumperi din farmacie veterinara? Esti din Bucuresti? Ma'ntereseaza si pe mine.

    Eu folosesc si vitamine Forcapil, recomandate cu convingere de una din eve, pe ea au ajutat-o vizibil, eu sincer nu vad efecte chiar asa spectaculoase, in afara de faptul ca imi cresc unghiile foarte repede Dar ma gandesc ca poate ar fi mai rau fara ele, deci continuu sa le iau

  •  
    • 2089 mesaje
    18 Dec 2011, 10:38
    1 0
    Si am uitat sa te intreb cat de mult il diluezi.
  •  
    • 1040 mesaje
    18 Dec 2011, 20:46
    5 0
    Just_someone, nu locuiesc in Romania. Il cumpar de la farmacia veterinara si pun intr-un paharel mic de plastic (ca si cele pentru cafea) un sfert sampon si trei sferturi apa. Ma spal cu el o data pe saptamana si il alternez cu un sampon pentru uz frecvent de la "la roche posay".
    Cred ca il gasesti si pe internet. Mie nu-mi crestea parul, era tot pana la umeri de ani si ani. In ianuarie am inceput sa folosesc Menforsan si am parul foarte lung, vreo 5 cm sub banda sutienului si m-am tuns de 4 ori anul asta Chiar functioneaza, am fost sceptica la inceput si mi-am zis ca e imposibil, dar toata lumea ma intreaba daca am extensii, deci nu mi se pare mie. Coafeza era socata, mereu taie 4-5 cm in doua luni iar am coama
  •  
    • 64 mesaje
    21 Dec 2011, 08:21
    1 0
    Iri_nna said:

    Fetelor de ceva vreme imi cade parul,mai ales la spalat..mi-e frica sa ma mai spal ,sa ma mai pieptan ..se cunoaste ca s-a rarit.Ce metode folositi contra caderii parului? crema vivanatura este buna?a folosit-o cineva? sau uleiul de ricin? mi-e frica sa le incerc pentru ca parul meu se ingrasa si foarte repede

    si eu am avut probleme serioase  , lasam par absolut peste tot , iar la spalat si pieptanat .......nu pot spune cat par imi cadea.......Am gasit la farmacia UMANA tratament de la VICHY , niste fiole pe care le pui cu un aplicator pe pielea capului , iar apoi putin masat sau frictionat . Eu am luat si samponul din acceasi gama ca sa am rezultate . SUNT REZULTATE  DUPA PRIMELE APLICARI (2/3)., SI ARE UN MIROS F. PLACUT . RECOMAND CU INCREDERE , PRETUL POATE ESTE E PROBLEMA  , EU AM DAT IN JUR DE 200 RON . CHIAR  MERITA , si am avut curaj sa incerc pt. ca am primit recomandari de la o persoana care il folosea. BAFTA !

  •  
    • 85 mesaje
    21 Dec 2011, 14:41
    1 0
    just_someone said:

    Deci tu folosesti Merforsan (sau cum ai zis) si il iei de pe net, sau cumperi din farmacie veterinara? Esti din Bucuresti? Ma'ntereseaza si pe mine.

    Eu folosesc si vitamine Forcapil, recomandate cu convingere de una din eve, pe ea au ajutat-o vizibil, eu sincer nu vad efecte chiar asa spectaculoase, in afara de faptul ca imi cresc unghiile foarte repede Dar ma gandesc ca poate ar fi mai rau fara ele, deci continuu sa le iau

    just_someone si eu am luat aceste vitamine forcapil timp de 3 luni, tot la recomandarea unei eve de pe acest forum...nici la mine nu au avut niciun efect sau cel putin nu notabil...cred ca depinde de organismul fiecaruia, la mine remediul impotriva caderii parului este lipsa stresului, dar asa ceva e imposibil...continua totusi, poate isi vor face efectul...

  •  
    • 2089 mesaje
    27 Dec 2011, 14:22
    2 2
    Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args) call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args) end sub
  •  
    • 2 mesaje
    28 Dec 2011, 18:09
    1 0
    Usturoi, cat se poate de serios iti spun .
  •  
    • 99 mesaje
    28 Dec 2011, 23:46
    4 0
    ce ar trebui sa fac mai exact cu usturoiul?