Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 5 mesaje
    24 Apr 2005, 07:42
    0 0
    DA,cred in ghicitul ,carti,etc.Am mai facut-o si absolut tot asa a fost cum mi s-a ghicit.
  •  
    • 463 mesaje
    17 Mai 2005, 14:57
    0 0
    Shi mie mi s-a ghicit in cafea acum vreo 2 ani, shi aproape tot s-a adeverit.
    Mi s-a spus ca voi intalni un anume baiat,shi acel baiat este acum cu mine !
    shi suntem impreuna de peste un an si jumatate~!
  •  
    • 1070 mesaje
    18 Mai 2005, 01:03
    0 0
    Ce v-a apucat, mai?
  •  
    • 2292 mesaje
    19 Mai 2005, 09:56
    0 0
    Mey...ce draq se intampla aici ca am murit de ras?!
  •  
    • 1450 mesaje
    19 Mai 2005, 18:57
    0 0
    haoleu,mancatzi-as vlaga matale!e carcotasii ,zau!mey,aduceti un popa ,sa faca exorcizare ,mey!!!!!!!!!!
  •  
    • 72 mesaje
    24 Mai 2005, 13:09
    0 0
    ...si daca nu esti ortodox ?
  •  
    • 11438 mesaje
    24 Mai 2005, 13:45
    0 0
    io in sfarsit am reusit sa m-adun de pe jos
  •  
    • 38 mesaje
    25 Mai 2005, 23:16
    0 0
    Jagal, pls spune-mi pe mail mai multe despre tipa care ghiceste. mersic.
  •  
    • 38 mesaje
    25 Mai 2005, 23:21
    0 0
    FETELOR, VREAU SA MI SE GHICEASCA VIITORUL APROPIAT ( AM O DILEMA MAAARE!!). UN NUME, NUMAR AL CUIVA CARE SE PRICEPE? PUTETI SA-MI SCRIETI SI PE MAILUL DE AICI. VA PUPIC!
  •  
    • 83 mesaje
    26 Mai 2005, 10:27
    0 0
    duh...
    acum cativa ani eu si inca 3 prieteni ne-am du la o ghicitoare. cu toate ca unuia dintre noi ii mai ghicise si acesta era f multumite de supsele ei...am avut o experienta sa ii zicem..amuzanta
    la toti ne-a spus ca avem cununiile legate..dar suprise...doi dintre ei erau casatoriti..lol
    si eu multi ani am avut aceasta curiozitate de a afla ce imi rezerva viitorul..dar a disparut in timp, cred ca o data cu maturizarea si cu recapatarea increderii in mine. Sincer, nici nu vreau sa stiu ce mi se poate intampla, cu atat lucrurile rele care daca sunt menite sa se intample orice ai face nu te poti ferii de ele. De ce sa nu traim fericiti, fara griji ca o baba nu stiu ce ne-a spus..si sa luam lucrurile care se intampla ca atare..destinul nu ti-l poti schimba oricum
    Dar..fiecare cu parerea lui..bafta si aveti grija la sarlatani
  •  
    • 4 mesaje
    27 Mai 2005, 10:22
    0 0
    Buna Kiara,
    ai avut vreodata curiozitatea sa numeri cate greseli gramaticale ai in acest mesaj?
    PS: sau poate ti l-a scris secretara...
  •  
    • 6 mesaje
    27 Mai 2005, 11:24
    0 0
    Te pot ajuta eu daca vrei. Ma ocup de astrologie si Tarot de vreo 8 ani. Ma poti contacta la adresa de e-mail Ada.Tandogac@gmail.com.
    Nu sunt tziganca sau mai stiu eu ce, nici mama Omida, ci un om ca toti oamenii, doar cu preocupari mai aparte.
    Probabil ai sa te intrebi ce nume e ala Tandogac...E turcesc...Asadar, astept din partea ta un semn, daca te hotarasti sa-mi spui ce te framanta.
  •  
    • 6 mesaje
    27 Mai 2005, 11:27
    0 0
    Ah, raspunsul e pentru elle83 si pentru cine mai are curiozitati diverse...
  •  
    • 6 mesaje
    27 Mai 2005, 11:51
    0 0
    Am zarit diverse mesaje aici pe forum despre ghicit si alte alea, despre ce e pacat si ce nu e pacat. Pot sa va spun ca pe Dumnezeu l-am descoperit prin intermediul astrologiei. Am crescut intr-o familie ortodoxa, in care se vorbea despre religie, sarbatori, despre ingeri si lucrurile in care trebuie sa crezi, despre pacat si virtute etc. Dar totul a ramas foarte abstract pentru mine. Pana la un moment dat. Credeam in ceva, intr-o forta care ne guverneaza pe toti, dar totul era confuz.Cand m-am apucat sa studiez astrologia, mi s-a deschis brusc o poarta spre ceva deosebit, spre un alt mod de a intelege oamenii, lucrurile, relatiile dintre noi, religia, destinul etc.Nu cred ca astrologia trebuie privita in primul rand ca o metoda de a ghici sau de a prevedea viitorul, ci mai degraba ca o metoda de a ne cunoaste pe noi insine mai bine. Si atunci cand ai o vedere mai clara asupra trecutului (a se intelege aici vieti anterioare) si asupra structurii tale prezente, poti intelege mai bine si viitorul. Nu trebuie neaparat sa ti-l ghiceasca cineva. Viitorul nu trebuie ghicit, trebuie inteles. Eventual prezis, de o persoana care este clarvazatoare. Sunt multi oameni care practica tot felul de metode divinatorii. Unii au talent, altii sunt sarlatani. Exista niste reguli si aici, care ar trebui respectate. Fac acum niste cursuri cu domnul astrolog Firicel Ciarnau (cel care a primit anul acesta premiul Astrologul Anului si a fost invitat la Tesi unul dintre capitolele esentiale asupra caruia se insista foarte mult este acela al deontologiei. De ce? Pentru ca nu te poti apuca sa-i spui unui om chestii de genul "Maine mori calcat de masina" sau "In sapte zile iti moare copilul" sau alte nenorociri de genul acesta. Sunt lucruri pe care numai Dumnezeu le stie. Ganditi-va ca in viata exista lectii obligatorii de invatat, cele pe care ni le fixeaza Dumnezeu in destin si sunt menite sa ne ajute sa evoluam spiritual. Dar avem si liber arbitru. Putem alege la un moment dat intre planul A, B sau C.Iar corectarea unei perioade in care ne merge extraordinar de rau tine numai de noi si de credinta in Dumnezeu si legile Sale.
    De ce nu putem toti prevedea toti viitorul? De ce Dumnezeu nu a dat capacitatea asta tuturor? Pentru ca sunt multi oameni rai pe lume care ar folosi incorect aceasta capacitate. Si in plus, viata noastra pe Pamant e un test, un prilej de a ne chinui si de a invata lucruri importante pentru spirit. Un alt lucru pe care il invatam la aceste cursuri si care tine de deontologie este sa nu cream o relatie de dependenta intre noi ca astrologi si client. Poti sa-i oferi o alta intelegere, o alta perspectiva asupra vietii sale, poti sa-l consiliezi, sa-i prezici, dar nu sa-i impui sau sa incerci sa-l convingi de anumite lucruri. Decizia trebuie sa-i apartina clientului, nu tie ca astrolog. Ar mai fi multe de spus despre acest subiect, cred ca as putea scrie pagini intregi, dar nu vreau sa plictisesc sau sa par ca vreau sa va conving de ceva anume. Astept comentarii si eventuale injurii, dar le prefer pe cele inteligente...
  •  
    • 410 mesaje
    27 Mai 2005, 16:24
    0 0
    eu zic sa citesti Biblia...
  •  
    • 6 mesaje
    27 Mai 2005, 18:30
    0 0
    Buna,ramonzca79
    Ce te face sa crezi ca nu am citit-o?
    In plus, cred ca este recomandabil pentru oricine se arunca in dezbateri despre Biblie sa citeasca si un istoric al ei, transformarile prin care a trecut de-a lungul timpului etc.
    Am sa-ti pun cateva intrebari la care sper sa-mi raspunzi. De ce crezi ca exista stravechile credinte populare conform carora de fiecare data cand se naste cineva apare o stea pe cer? Dupa cum cred ca stii daca ai citit pe teme religioase, nasterea lui Iisus, cel care a facut ca religia noastra sa apara, a fost legata si in cartile sfinte vechi, de aparitia unei stele pe cer. Asa l-au gasit si magii etc. De ce crezi ca steaua aceea a fost atat de importanta? Poate ca Dumnezeu putea gasi si o alta cale sa ne vesteasca venirea pe lume a Fiului Sau, decat sa puna o noua stea pe cer.
  •  
    • 38 mesaje
    28 Mai 2005, 02:59
    0 0
    ti-am trimis mail pe Ada.(punct)Tandogac@gmail.com. Sau era liniutza ?
    daca n-ai primit mes let me know. Mersi.
  •  
    • 168 mesaje
    30 Mai 2005, 19:45
    0 0
    pt Piranda
    si eu ti-am scris pe mail..dar daca nu il primesti sa-mi spui.
    pupici
  •  
    • 4 mesaje
    31 Mai 2005, 22:17
    0 0
    TE IUBESC Piranda!!!
    Nu sunt baiat , sunt o femeie de 33 de ani, pasionata de astrologie si psihologie. O sa-ti scriu un e-mail...sper sa-ti ajunga.
  •  
    • 168 mesaje
    2 Iun 2005, 16:27
    0 0
    pt elle83
    tie ti-a rsp piranda pe mail?
    ca mie mi-a dat un mail si cand a devenit treaba mai serioasa..adica i-am zis concret ce vreau..n-a mai zis nimic