Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 14:00
    1 0
    Malino...ce m-am intimidat....am zis eu ca este epidemie....veeniti...eu sunt aici si va astept!
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Apr 2005, 14:34
    0 0
    Asteapta tu mult si bine.
    Noi mai avem si altceva de facut decat sa facem misto toata ziua de o tembela.

  •  
    • 445 mesaje
    15 Apr 2005, 14:54
    0 0
    Draga Kiara, pacat sau nu, eu stiu un preot care practica un soi de ghicit, numai ca nu insira cartile si nici nu citeste in cafea, ci deschide Evanghelia. S-a dus mama si i-a spus cate-n luna si in stele... Culmea e ca s-a si adeverit ce i-a zis. Nu stiu cat de ortodoxa e practica asta, dar eu sunt convinsa ca unii oamenii au acces la cunostinte la care majoritatea nu au. Unii, de exemplu, au vise premonitorii... Oare biserica ce are de zis despre asta? O fi si asta un pacat?
  •  
    • 445 mesaje
    15 Apr 2005, 15:04
    0 0
    Revin ca sa-mi marturisesc uimirea, nu ca ar interesa pe cineva (si sigur urmatorul mesaj va fi cu : "ai dreptate, nu ne intereseaza" )Cum naia Doamne iarta-ma s-a ajuns de la o discutie relaxata la injurii? Poate n-am inteles bine, dar asta e un cumva un loc unde oamenii isi varsa frustrarile? Hm... si la vreo doua mesaje mai sus se vorbea de energie pozitiva si nu mai stiu ce alte fengshuiuri... Of of of, doamnelor, fetelor, mai femei...
  •  
    • 112 mesaje
    15 Apr 2005, 15:38
    0 0
    paio cand vine cate o "destepata" gen Kiara... pacat ca asta e forum fara admini ca de mult era banata si trimisa sa plimbe ursul.. pe forumul asta au fost multe specimene ca ea.. s-au pierdut in negura timpului...
    nici macar nu e un interlocutor prea interesant...
  •  
    • 410 mesaje
    15 Apr 2005, 15:47
    0 0
    Dumnezeule!!!!!!!!am citit ultimele 3 pagini si am crezut ca lesin de ras...m-am facut de circ in birou pufnind intr-un hohot cand toata lumea era concentrata la...fiecare ce avea de facut...
  •  
    • 1248 mesaje
    15 Apr 2005, 16:23
    0 0
    Antilopa , uimirea ta e intemeiata .
    Si eu am fost, dar apoi m-a luat rasul si am uitat.
  •  
    • 445 mesaje
    15 Apr 2005, 16:48
    0 0
    Frumusyca, ai dreptate. Se mai uimeste omul, dar ii mai si trece Bine ca s-au mai linistit spiritele. Ne mutam uimirile si distractia pe alt topic
  •  
    edu
    • 6 mesaje
    15 Apr 2005, 16:51
    0 0
    nu va mai certati
  •  
    • 9835 mesaje
    15 Apr 2005, 17:54
    1 0
    vai, mai edu, si e misto sa stai pe margine, sa nu ai nimic de zis decat comentarii absolut gratuite, fara referire la subiect?

    Pai tu, daca tot esti asa buna crestina, ce cauti sa asisti la asa un circ, draguto?

    Oricum, presupun ca nu ti-a placut DELOOOOC , daca tot ai stat sa citesti "numai vreo 7 pagini" presarate cu termeni argotici.
  •  
    • 590 mesaje
    15 Apr 2005, 19:07
    0 0
    Dragele mele,haideti sa fim prietene,ne adunam cu toate aici pt a schimba pareri,pt a afla anumite lucruri din experienta altora,nu are rost sa ne certam,viata e oricum mult prea scurta si nu are rost sa risipim nici o secunda in acest fel.Haideti sa fim unite!
    Referitor la ghicitul in carti parerea mea e ca nu ar trebui sa dam atentie unor asemenea lucruri,si nu pt ca nu ar fi adevarate,ci pt ca eu cred ca nu avem voie sa ne legam de ziua de maine pt ca ea apartine Domnului.Nu stiu daca ati vazut la televizor cand s-a dus unul la ghicitoare si i-a spus ca v-a muri cineva din familie in scurt timp.Stiti cum s-a terminat povestea?el s-a sinucis pt ca a spus ca nu vrea sa isi vada sotia sau copilul mort.Daca nu s-ar fi dus la ghicitoare credeti ca ar fi trait si azi?Inca ceva am vazut mai sus o comparatie intre ghicitoare si premonitie.Diferenta e mare.La gicitoare mergem de curiozitate si cine stie ce aflam,premonitiile cred ca ne sunt date de D-zeu,uneori pt a informa restul lumii despre ceea ce va urma.Va pup si sper ca nu v-am enervat mai tare.
  •  
    edu
    • 6 mesaje
    15 Apr 2005, 22:34
    0 0
    am intrat aici pentru ca eram interesat sa aud pareri despre ghicitul in cafea, ptr ca apare si asta in topic
  •  
    • 49 mesaje
    15 Apr 2005, 23:31
    0 0
    Cred ca in loc de Kiara27 a intrat sotul ei sau alt barbat...erau termeni atat de masculini, o fi uitat saraca calculatorul deschis ...iar barbatul tot barbat...

    Mama ce m-am distrat...si tot nimic n-am invatat...parca sunt din nou in anul I de facultate...
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 23:56
    0 0
    tu de unde ai mai aparut..fai...lapanduro....?Vrei sa-ti scutur putin petalele....poate vrei sa-ti iau putin mortii la baeram...aaa..ce zici e destul de femeiasca replica?Sau vrei sa te F..T in gurita?Ati calcat in scuipat de smecher?
  •  
    • 74 mesaje
    15 Apr 2005, 23:59
    1 0
    Edu..mai stai ..tata..putin pe chatul asta...ca ce ai vazut pana acum..nu-i nimic....distractia de abia acum incepe...sa vezi ce-o sa mai razi!Si o sa ai ce povesti baietiilor!
  •  
    • 9835 mesaje
    16 Apr 2005, 12:11
    0 0
    Ia uite la ea cu ce se distreaza...
  •  
    • 128 mesaje
    16 Apr 2005, 13:31
    0 0
    Fetelor eu zic sa nu-i mai dam apa la moara Kiarei,oricum ne-am distrat destul pe seama ei.Poate ca daca nu e bagata in seama isi gaseste alt forum mai de nivelul ei sau alte preocupari si ne scuteste de limbajul ei de mahala.
  •  
    • 74 mesaje
    16 Apr 2005, 21:08
    0 0
    Anno...esti o dezaxata....daca iti imaginezi ca am sa plec,te inseli amarnic!Nu fetita,am sa te stresez...ca altadata sa nu te mai bagi in seama ca musca in c...t!
  •  
    • 74 mesaje
    16 Apr 2005, 21:26
    0 0
    Anno...e forumul lu" mata...si tu esti sefa aici?Fey..proasta satului....nici macar sa nu-ti imaginezi asa ceva....si da..ignorati-ma....mie imi convine!
  •  
    • 9835 mesaje
    16 Apr 2005, 22:09
    0 0

    OK
    CANCEL