Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 272 mesaje
    22 Mai 2014, 19:25
    0 1
    lauraclaus said:Nu pot sa zic ca femeile astea nu ar avea un har sau cea de genul asta, dar nu e ok sa mergi la ele. Prin essenta lor, romanii sunt foarte mistici si crd ca in tot felul de magii, crd ca o tanti le rezolva o problema fara sa faca ei nimic. Asa ceva mi se pare cea mai mare tampenie...Prea romanii nu au coloana vertebrala si prea nu stiu sa isi asume responsabilitatea pentru greselile [e care le gfac sau, inainte sa faca ceva, sa gandeasca cu capul si nu cu alte cele. Ma rog, vreau sa spun ca si obieciurile astea de pupaci de moaste sunt o ipocrizie atata timp cat mergi la vrajitoare si mai stiu eu ce fiinte supranaturale ..lool! Deci, eu zic ori cu Dumnezeu pana la capat ori cu prostiile. NU putem fi la nesfarsit intre doua puncti, asa cum ne tot complacem. De-am fi mai uniti si mai increzatori in noi am face lucruri mari, de ne-am increde in Domnu, ne-am rezolva problemele sau am gasi solutii mai rapid la ele.

     

    Nu poti sa spui ca esti cu Dumnezeu, dar sa vorbesti depreciativ despre cinstirea moastelor sfintilor! Cultul sfintilor este parte integranta a credintei crestine!

    Cinstirea moastelor sfintilor (ca si cel al icoanelor) e fundamentata sinodal, prin hotararea Sinodului Ecumenic din anul 787 de la Niceea, dar si scriptural: in IV Regi 13,21, aflam despre invierea unui mort aruncat peste osemintele proorocului Elisei.

    In Fapte 5, 15 se afirma ca umbra trupului lui Petru avea puterea sa vindece pe bolnavii peste care trecea, iar unii bolnavi se vindecau prin simpla atingere de stergarele folosite de Sfantul Apostol Pavel (Fapte 19, 11).

     

    Cine cinsteste pe "prietenii si casnicii" lui Dumnezeu, nu merge niciodata la vrajitoare, care sunt uneltele diavolului si nici nu vorbeste vreodata depreciativ despre cultul moastelor sfintilor.

     

  •  
    • 4346 mesaje
    22 Mai 2014, 19:39
    0 0
    Ca sa cinstesti sfintii lui Dumnezeu..trebuie sa L cunosti pe Dumnezeu....deci cine vb de sfinti cu apelativul "pupatul moastelor"clar e departe de El!
  •  
    • 64 mesaje
    23 Mai 2014, 02:24
    3 1
    bodoboy17 said:BUNA, EU SUNT ALINA ,DE MESERIE SUNT DOCTOR,SI POT SA VA SPUN CA GHICESC IN CAFEA ,IN BOBI,IN CARTI,SI MAI AM SI CLARVIZIUNI,IAR PE MULTI DINTRE PACIENTII MEI I-AM AJUTAT SI PRI GHICIT,PT CA VENEA OMUL CA E BOLNAV SI EL AVEA FARMECE CARE PUTEA SA MOARA DIN ELE.ELE EXISTA PT CA VA SPUN GARANTAT NIMENI NU SA PLANS DE CE I-AM ZIS .VIITORUL TRECUTUL SI PREZENTUL GARANTAT SUTA LA SUTA

     

        Si serviciile tale sunt contra cost banuiesc, nu ?

  •  
    • 4346 mesaje
    23 Mai 2014, 11:15
    2 1
    evident ca sunt contra cost..ca doar nu s servicii in folosul comunitatii!!
  •  
    • 1 mesaje
    25 Mai 2014, 02:16
    0 0
    anda22-7 said:esti tu doctor cand s -o face dracu , popa~!!! acelasi drac care te ajuta sa nimeresti in carti in bobi s in alte cele!!

     Buna , ma numesc Doina si am varsta de 33 de ani , nici eu nu am crezut in asa ceva , pana nu am incercat , pe mine ma convis o prietena de a mea. Si din nefericire femeia imi spunea tot ce aveam pe suflet , si imi venea sa cred si nu imi venea , pana nu m-am dus si a 2 oara nu m-am lasat , si daca v-a vine sa credeti si in ziua de astazi cand , patesc ceva ma duc repede la ia. Daca nu credeti eu v-a indrum sa incercati sa vedeti cum va merge , daca vreti si aveti placere . puteti sa va duceti la dansa. Daca ati dori detali puteti sa o sunati 0785963273 se numeste Nicoleta. Eu o cunosc de mult timp , va rog sa incercati si o sa vedeti ca o sa v-a fie de folos!!!!

  •  
    • 4346 mesaje
    25 Mai 2014, 04:52
    0 0
    puteai sa i dai si nr satanei, ca tot aia era..cine se ocupa cu astfel de practici , e in slujba diavolului...asa ca tine ti parerile pt tine!
  •  
    26 Mai 2014, 20:18
    0 3
    Buna tuturor, acum ceva timp am inceput sa am o serie de probleme, totul a inceput cu separarea de prietenul meu, cu, care aveam o relatie de 7 ani, o relatie fara probleme, pana cand, el a cunoscut pe altcineva, la scurt timp dupa separare, firma unde lucram a intrat in insolventa, de aici incolo problemele au urmat lant. Am fost la un pas de depresie. Disperata fiind, am inceput sa caut solutii, mi-am dorit foarte mult sa merg la ghicit, astfel am inceput sa caut pe internet referinte, am gasit aici pe forum, informatii despre Verinceanu Catalina, dupa care am intrat pe site-ul dansei. Am sunat-o si mi-am facut o programare. Va spun cu sinceritate, am stat aproximativ doua ore, timp in care, m-am eliberat de tot ce aveam pe suflet, am primit sfaturi si informatii, care m-au surprins, parca cineva venise inaintea mea si iar fi povestit viata mea, am fost putin socata. Peste cateva zile voi merge din nou la dansa. Este o locatie civilizata, dansa este educata si foarte politicoasa, personal, am fost foarte multumita.  
  •  
    • 687 mesaje
    26 Mai 2014, 22:37
    0 1
    Autch...abia am intrat si nu-mi vine sa cred....a plouat cu galeata? Ce-i cu invazia asta de vrajitoare cu ciuperci in cap?
  •  
    • 53 mesaje
    27 Mai 2014, 14:43
    0 1
    Pana la urma e liberul arbitru al fiecaruia ce alege sa faca, sa mearga la vrajitoare sau sa ia calea credintei in D-zeu. Din experienta va spun ca nu e ok sa o iei pe calea babetelor, pardon a doamnelor educate , care iti spun din cana de cafea sau carti ce ai facu ce faci si ce ti se va intampla. Inteleg, la inceput ramai placut impresionat cand incepe sa-ti spuna tot CV-ul tau, si ca toate problemele tale se vor rezolva ca prin minune. Si ai tendinta s amai mergi inca o data si inca o data, etc. pana iti dai seama ca nu erau decat iluzii, si mai plusezi si niste lovituri cu capul de pereti cand toate se intorc impotriva ta. Oricum, eu una m-am lecuit. Dumnezeu mi-a dat in cale persoane potrivite ca mi-au aratat drumul cel bun, inclusiv un preot cu har, caruia ii multumesc ca m-a scos din belele.
  •  
    • 53 mesaje
    27 Mai 2014, 14:48
    1 0
    Inca ceva, fetelor, care va mananca undeva sa mergeti pe la babetele astea (va inteleg curiozitatea chiar foarte bine), rugati-va pentru dorintele voastre, daca nu se indeplinesc, nu inseamna ca nu v-au fost ascultate rugaciunile, din contra, inseamna ca indeplinirea lor ori nu va prieste, ori nu e momentul potrivit inca.
  •  
    • 1 mesaje
    4 Iun 2014, 21:37
    1 1
    buna am fost de curand la o doamna care ghiceste nu prea am eu incredere dar trec printr-o perioada foarte grea si disperarea ma impins sa merg la ghicit spre surprinderea mea am avut o exeprienta placuta am cunoscut o doamna cu suflet care nu are intentia de a te pacali nu ma intrebat nici cum ma cheama miam baut cafeau ascultando pe ea vb despre diferite subiecte mai putin despre mine nu i-am nici cel mai mic indiciu prin ce trec sau ceva personal.Am ramas surprinsa cand a inceput sa-mi detalieze problemele pe care le am ca am copii ca mia decedat sotul ca voi pierde masina lucru care sa intamplat la 2 zile de cand am mers la ea pffff nici nu mia venit sa cred ce mi se intampla o recomand cu toata increderea pt cine are nevoie de un sfat ,pentru cine doreste sa afle cam ce ii rezerva viitorul .doamna se numeste Catalina sta in zona Doamna Ghica are nr de tel 0766758711 are foarte multe diplome a absolvit foarte multe scoli de astrologie nu prea ma pricep eu foarte mult dar am auzito ca face si nu stiu ce terapi .recomand cu incredere .
     
  •  
    • 4346 mesaje
    4 Iun 2014, 22:19
    0 1
    Diseperarea te va cuprinde cat de curand stai linistita...asta e nimica pe langa tot ce ti se va inatampla. Pt ac cine merge la slujitorii Satanei..va avea parte de serviciile lui!
  •  
    • 53 mesaje
    6 Iun 2014, 12:00
    0 0
    Haoleuuuu!!!!! Doctorita care ghiceste in bobi, cafea etc. )) Vai ce am putut sa rad. Eu una sincer, nu am cunoscut nici un doctor sa aiba o cultura gramaticala a limbii romane atat de deficitara.... ca multi altii de altfel, din pacate.
  •  
    • 62 mesaje
    12 Iun 2014, 18:46
    0 0
    Doina123 said:
    anda22-7 said:esti tu doctor cand s -o face dracu , popa~!!! acelasi drac care te ajuta sa nimeresti in carti in bobi s in alte cele!!

     Buna , ma numesc Doina si am varsta de 33 de ani , nici eu nu am crezut in asa ceva , pana nu am incercat , pe mine ma convis o prietena de a mea. Si din nefericire femeia imi spunea tot ce aveam pe suflet , si imi venea sa cred si nu imi venea , pana nu m-am dus si a 2 oara nu m-am lasat , si daca v-a vine sa credeti si in ziua de astazi cand , patesc ceva ma duc repede la ia. Daca nu credeti eu v-a indrum sa incercati sa vedeti cum va merge , daca vreti si aveti placere . puteti sa va duceti la dansa. Daca ati dori detali puteti sa o sunati 0785963273 se numeste Nicoleta. Eu o cunosc de mult timp , va rog sa incercati si o sa vedeti ca o sa v-a fie de folos!!!!

     eu cred ca sunteti aceeasi domana sub alt cont

  •  
    • 719 mesaje
    13 Iun 2014, 12:24
    0 1
    BIXXX said:

     eu cred ca sunteti aceeasi domana sub alt cont

     
    Eu cred ca tu esti profa de romana.

  •  
    • 7 mesaje
    5 Iul 2014, 20:10
    1 9
    Buna fetelor! Nu stiu ce credeti voi sau ce experiente ati avut, dar, pana acum ceva ani, eu nu credeam in persoanele care ghicesc. Dar, dupa ce am cunoscut-o pe Catalina...parerea mea s-a schimbat total. De atitia ani...vreo 10....ma ajuta cu sfaturile ei. Ghiceste in carti, in tarot (carti diferite de primele), are clarviziune, face terapii cu lumina etc.... E o tipa deosebita, e romanca si e foarte directa si sincera...ceeea ce apreciez foarte mult! Daca va intereseaza...puteti sa o sunati si sa va convingeti...tel ei e 0766758711. Bafta si sper sa va fie de folos!!!!!!
  •  
    • 47 mesaje
    9 Iul 2014, 13:30
    1 5

    Sfatul meu este sa nu apelati prea des la aceeasi persoana. Chiar daca nu va imprieteniti, si sunteti numai clienta fidela, exista riscul foarte mare sa afle mai multe lucruri, sa ajunga clientele sa se cunoasca intre ele ( ca, uneori, o recomanzi pe respectiva altor amice) si ghicitoarea sa stie de fapt foarte multe, fara a ghici propriu-zis.
    Acest mesaj a fost editat de către Liaciocarlia: 24 Iul 2014, 01:10
  •  
    • 1 mesaje
    16 Dec 2014, 21:34
    2 0

    Buna fetelor,

    sunt intr-un moment nu tocmai placut in viata mea. As avea nevoie de numarul de telefon  unei persoane care da bine in carti. ceva referinte, va rog? In Pitesti....

  •  
    • 4346 mesaje
    17 Dec 2014, 00:20
    0 4
    elenadumi said:

    Buna fetelor,

    sunt intr-un moment nu tocmai placut in viata mea. As avea nevoie de numarul de telefon  unei persoane care da bine in carti. ceva referinte, va rog? In Pitesti....

     
    suna la nr 0800 800 HELL...persoana de contact Satana 

  •  
    • 292 mesaje
    9 Ian 2015, 17:53
    0 1
    Ghicitul in cafea e ca si cum te-ai uita spre exemplu in ciorba observi un cartof care are o forma ciudata si spui : uau MAINE O SA FIU BOGATA, o idiotenie