Ghicitul in carti,cafea,etc

  •  
    • 124 mesaje
    15 Apr 2012, 16:04
    4 1

    Eu as numi-o taxa pe prostie....

  •  
    • 3 mesaje
    13 Mai 2012, 21:24
    18 1
    annaki said:

    cine ma poate ajuta sa imi dea un nr de tel de la vreo ghicitoare in carti sau cafea din cluj napoca

     

  •  
    • 8 mesaje
    9 Aug 2012, 20:10
    2 18
    ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.
  •  
    • 87 mesaje
    9 Aug 2012, 21:14
    0 0
    emelda said:ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.

     

    Parerea mea este sa nu te mai duci la oricine si oricum fara recomandare! Tot ce vezi postat pe internet,referitor la cat de bine ghicesc...sunt doar ca sa atraga persoane naive!

  •  
    • 8 mesaje
    11 Aug 2012, 06:24
    1 15
    crysttal_2007 said:
    emelda said:ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.

     

    Parerea mea este sa nu te mai duci la oricine si oricum fara recomandare! Tot ce vezi postat pe internet,referitor la cat de bine ghicesc...sunt doar ca sa atraga persoane naive!

     

     

    Pai de asta am intrat pe forum.M am gandit ca poate daca vad mai multe pareri inseamna ca e ok.Si de femeia asta cu cafeaua au scris mai multe fete.As vrea pe cineva care chiar sa se priceapa la dat in carti...ca de cafea m am lecuit.Oricum treaba cu cafeaua e foarte subiectiva.Asa la carti mai stiu si eu cate ceva doar ca nu le interpretez mereu bine.Daca stiti pe cineva care da in carti(24 de carti) dar sa fie pe bune lasati aici contact sau pe privat.

  •  
    • 4346 mesaje
    11 Aug 2012, 09:07
    0 8
    da..Satana..numar de contact..0722222HELL...primesti garantat rezolvare la toate problemele..in caz contrar ti se returneaza integral banii....mai putin sufletul.....HAVE FUN
  •  
    • 87 mesaje
    11 Aug 2012, 13:26
    1 2
    emelda said:
    crysttal_2007 said:
    emelda said:ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.

     

    Parerea mea este sa nu te mai duci la oricine si oricum fara recomandare! Tot ce vezi postat pe internet,referitor la cat de bine ghicesc...sunt doar ca sa atraga persoane naive!

     

     

    Pai de asta am intrat pe forum.M am gandit ca poate daca vad mai multe pareri inseamna ca e ok.Si de femeia asta cu cafeaua au scris mai multe fete.As vrea pe cineva care chiar sa se priceapa la dat in carti...ca de cafea m am lecuit.Oricum treaba cu cafeaua e foarte subiectiva.Asa la carti mai stiu si eu cate ceva doar ca nu le interpretez mereu bine.Daca stiti pe cineva care da in carti(24 de carti) dar sa fie pe bune lasati aici contact sau pe privat.


    Stiu un preot clarvazator pe nume Dogaru Ionut de la manastirea Adormirii Maicii Domnului din satul Rasimnicea.Iti spune multe,dar va trebui sa tii post negru si sa citesti anumite rugaciuni.

     

  •  
    • 15 mesaje
    12 Aug 2012, 13:54
    20 1
    Si eu merg la doamna din Rahova de cate ori am nevoie de raspunsuri. Vad ca Emelda nu a placut-o, dar sincer cred ca este doar lipsa de compatibilitate. Mie imi face mare placere, nu-mi mai vine sa mai plec si este aproape terapeutic sa merg la ea.
    Noi suntem compatibile, vorbim aceeasi limba, mie nu mi se pare ciudat sa-mi spuna ca vede un admirator ca un  sub forma de bursucel, care parca amusineaza (miroase). Capul de porc este un semn care mi s-ar parea normal sa insemne bani, eu chiar nu vad de ce m-ar amuza asa tare... Eu cred ca e departe de adevar sa spui ca habar nu are de ghicit, pentru ca nu e asa. Sunt toate semnele alea care apar si ea stie ce inseamna.   

     Eu am mai fost la ghicit si la alte ghicitoare si, sincer, sunt satula de "este un barbat de verde care te iubeste de moare si tu nu stii, dar vrea sa-i cazi la asternut. Si mai e unul care te vrea de nevasta", "vei fi om mare, de stat, cu mare onoare", "vei avea un necaz, dar o sa te ajute Dumnezeu si o sa fie bine" . Asta numesc eu "baliverne imense" sau "povesti idioate". Spre deosebire de ele, doamna Lia este minutioasa, ea da detalii...  

    Cat despre faptul ca ea intreaba, intr-adevar "de ce ai venit? Ce intrebari ai de pus cestii?" , mie nu mi se pare anormal. Eu am inteles de ce face asa: pentru ca ea are acolo niste semne care pot insemna mai multe lucruri, in functie de cum le asociaza intre ele. Daca nu are acest gen de ghidaj, probabil ca se pierde din precizie.

    Nici o alta ghicitoare nu mi-a nimerit nimic deosebit, poate cateva banalitati, de exemplu: "a avut un barbat brunet cu care te cam certai si nu te-ai inteles", "la serviciu ai avut probleme, te barfea una balaie si cu ochii deschisi"...Las-o naibii... Pai se compara cum ghiceste doamna Lia?  
    Acum mai depinde si cat de rau iti pare dupa bani, pt ca altfel e chiar interesant sa mergi sa asculti ce are de zis... Pentru ca femeia zice bine, si cam toate se potrivesc. Depinde ce fel de ghicitoare te astepti sa gasesti: una care iti spune banalitati, sau una "ciudatzica", ca doamna Lia, care vede fel de fel de lucruri si le si spune cumva amuzant... In fine, chestie de compatibilitate, de firea fiecaruia... 

    Acest mesaj a fost editat de către gabriella82: 12 Aug 2012, 13:56
  •  
    • 8 mesaje
    12 Aug 2012, 17:06
    1 14
    gabriella82 said:Si eu merg la doamna din Rahova de cate ori am nevoie de raspunsuri. Vad ca Emelda nu a placut-o, dar sincer cred ca este doar lipsa de compatibilitate. Mie imi face mare placere, nu-mi mai vine sa mai plec si este aproape terapeutic sa merg la ea.
    Noi suntem compatibile, vorbim aceeasi limba, mie nu mi se pare ciudat sa-mi spuna ca vede un admirator ca un  sub forma de bursucel, care parca amusineaza (miroase). Capul de porc este un semn care mi s-ar parea normal sa insemne bani, eu chiar nu vad de ce m-ar amuza asa tare... Eu cred ca e departe de adevar sa spui ca habar nu are de ghicit, pentru ca nu e asa. Sunt toate semnele alea care apar si ea stie ce inseamna.   

     Eu am mai fost la ghicit si la alte ghicitoare si, sincer, sunt satula de "este un barbat de verde care te iubeste de moare si tu nu stii, dar vrea sa-i cazi la asternut. Si mai e unul care te vrea de nevasta", "vei fi om mare, de stat, cu mare onoare", "vei avea un necaz, dar o sa te ajute Dumnezeu si o sa fie bine" . Asta numesc eu "baliverne imense" sau "povesti idioate". Spre deosebire de ele, doamna Lia este minutioasa, ea da detalii...  

    Cat despre faptul ca ea intreaba, intr-adevar "de ce ai venit? Ce intrebari ai de pus cestii?" , mie nu mi se pare anormal. Eu am inteles de ce face asa: pentru ca ea are acolo niste semne care pot insemna mai multe lucruri, in functie de cum le asociaza intre ele. Daca nu are acest gen de ghidaj, probabil ca se pierde din precizie.

    Nici o alta ghicitoare nu mi-a nimerit nimic deosebit, poate cateva banalitati, de exemplu: "a avut un barbat brunet cu care te cam certai si nu te-ai inteles", "la serviciu ai avut probleme, te barfea una balaie si cu ochii deschisi"...Las-o naibii... Pai se compara cum ghiceste doamna Lia?  
    Acum mai depinde si cat de rau iti pare dupa bani, pt ca altfel e chiar interesant sa mergi sa asculti ce are de zis... Pentru ca femeia zice bine, si cam toate se potrivesc. Depinde ce fel de ghicitoare te astepti sa gasesti: una care iti spune banalitati, sau una "ciudatzica", ca doamna Lia, care vede fel de fel de lucruri si le si spune cumva amuzant... In fine, chestie de compatibilitate, de firea fiecaruia... 

     

    eu nu am spus ca ea nu vede lucruri in ceasca.doar ca sunt lucruri inchipuite.adica exact de ce spui tu ca esti satula pana in gat referitor la alte persoane la care ai fost.da.mi a spus o telenovela cu mai multe detalii.si ghici ce?n a nimerit nimic.ABSOLUT NIMIC legat de trecutul meu,prezentul meu...si cu atat mai putin,cred,de viitorul meu.doar mi a pus foarte multe intrebari si in urma raspunsurilor mele ea a inceput sa mi dea "raspunsuri".crede ma ca nu as fi postat daca imi spunea macar un singur lucru adevarat.am mai fost in trecut la diverse persoane doar ca parca n am simtit un gust atat de amar dupa.si cred ca era de datoria mea sa spun oamenilor parerea mea.sigur mai sunt si alte fete care vor vedea postarile.daca vor vrea sa mearga la ea nici o problema.pot incerca.dar daca vor vedea dupa aceea ca eu am avut dreptate macar sa nu le para rau.

  •  
    • 8 mesaje
    12 Aug 2012, 17:10
    3 4
    crysttal_2007 said:
    emelda said:
    crysttal_2007 said:
    emelda said:ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.

     

    Parerea mea este sa nu te mai duci la oricine si oricum fara recomandare! Tot ce vezi postat pe internet,referitor la cat de bine ghicesc...sunt doar ca sa atraga persoane naive!

     

     

    Pai de asta am intrat pe forum.M am gandit ca poate daca vad mai multe pareri inseamna ca e ok.Si de femeia asta cu cafeaua au scris mai multe fete.As vrea pe cineva care chiar sa se priceapa la dat in carti...ca de cafea m am lecuit.Oricum treaba cu cafeaua e foarte subiectiva.Asa la carti mai stiu si eu cate ceva doar ca nu le interpretez mereu bine.Daca stiti pe cineva care da in carti(24 de carti) dar sa fie pe bune lasati aici contact sau pe privat.


    Stiu un preot clarvazator pe nume Dogaru Ionut de la manastirea Adormirii Maicii Domnului din satul Rasimnicea.Iti spune multe,dar va trebui sa tii post negru si sa citesti anumite rugaciuni.

     

     multumesc pentru raspuns.stii cumva cate zile trebuie sa tin post?presupun ca asta trebuie inainte sa ma duc la el nu?da un pic mai multe detalii te rog.

  •  
    • 1069 mesaje
    12 Aug 2012, 18:25
    10 0
    Nu există preoţi clarvăzători, astea-s parascovenii, termenul "clairvoyance" este întâlnit în practici paranormale ce n-au legătură cu veşmântul ecleziastic. Harisma înainte-vederii însă o poţi găsi la Bătrânii noştri cu rasă monahicească.

    Acest mesaj a fost editat de către mirelescu: 13 Aug 2012, 04:13
  •  
    • 87 mesaje
    15 Aug 2012, 00:35
    0 1
    emelda said:
    crysttal_2007 said:
    emelda said:
    crysttal_2007 said:
    emelda said:ok.mi am facut cont special pt asta.Am fost sa mi ghicesc in cafea la doamna lia din rahova la indrumarea catorva fete de pe aici.femeia e intr adevar romanca.nimic de zis legat de ea.un pic ciudatzica dar per ansablu e ok.dar de ghicit in cafea habar nu are.sincer ma tot foiam pe scaun sperand sa termine mai repede si sa plec pt ca imi spunea niste baliverme imense.in primul rand inainte sa te apuci sa bei din ceasca te va pune sa i spui de ce ai venit si sa i dai detalii pt ca (citez):"eu nu sunt dumnezeu sa stiu tot".legat de ce i am spus a inceput sa brodeze o poveste lunga si idioata.mi a spus ca sunt la serviciu cu inca 2 tipe cica...si ca sefa mea e mai grasutza(eu nu am nici un loc de munca acum deci nici o colega de munca sau sefa)).apoi "tu asculti muzica clasica?" la care eu "nu" la care ea "vezi ca te vad aici cum te duci la un concert si te intalnesti aici cu un tip care e asa ca un bursucel ...uite l vad aici cum te amusineaza" da...inca retin toate balivernele pt ca m au amuzat tare de tot.legat de bani mi a zis"ooo...daaa...o sa ai bani,vad chiar si un cap de porc" .n o mai lungesc.cred ca e suficient de clar pt cine vrea sa nu arunce banii pe geam si timpul.uneori ma intreb cum de anumite individe au cliente.dar probabil ca tine de puterea lor de a intui exact ce vrei tu sa auzi ca si client si cat de multe ii spui in asa fel incat sa poata tese o poveste.

     

    Parerea mea este sa nu te mai duci la oricine si oricum fara recomandare! Tot ce vezi postat pe internet,referitor la cat de bine ghicesc...sunt doar ca sa atraga persoane naive!

     

     

    Pai de asta am intrat pe forum.M am gandit ca poate daca vad mai multe pareri inseamna ca e ok.Si de femeia asta cu cafeaua au scris mai multe fete.As vrea pe cineva care chiar sa se priceapa la dat in carti...ca de cafea m am lecuit.Oricum treaba cu cafeaua e foarte subiectiva.Asa la carti mai stiu si eu cate ceva doar ca nu le interpretez mereu bine.Daca stiti pe cineva care da in carti(24 de carti) dar sa fie pe bune lasati aici contact sau pe privat.


    Stiu un preot clarvazator pe nume Dogaru Ionut de la manastirea Adormirii Maicii Domnului din satul Rasimnicea.Iti spune multe,dar va trebui sa tii post negru si sa citesti anumite rugaciuni.

     

     multumesc pentru raspuns.stii cumva cate zile trebuie sa tin post?presupun ca asta trebuie inainte sa ma duc la el nu?da un pic mai multe detalii te rog.


    Depinde de cat de grava este problema.

    O sa-ti spuna el cand sa tii post si ce rugaciuni sa citesti. 

  •  
    • 685 mesaje
    16 Aug 2012, 13:07
    0 20
    Emelda, ai mare dreptate!!
    acum doua luni am fost si eu la doamna Lia, tot la recomandarea mahabhratei (sper ca am scris corect), ...parea convingatoare si am zis sa incerc, caci ma rodea grav o pb

    Cum m-am asezat, a dat comanda pisicii sa mi se urce in poala..o pisica tare draguta, si foarte dresata sa faca asta ca sa te impresioneze...in fine, noroc ca imi plac felinele...

    pana sa beau cafeaua, m-a tot intrebat de problema mea, a spus ca nu merge altfel decat sa ii spun, ca sa stie cum leaga simbolurile..eu in nerabdarea si disperarea mea am zis ca e ok sa ii spun, ca poate ies mai clar treburile. Apoi ce credeti....surpriza.. a luat ceasca si mi-a reprodus aproape motamo ce ii spusesem eu! Deja dupa 5 minute eram cu nervii la pamant!!...
    Si pe mine m-a intrebat daca imi place muzica clasica...etc..
    Banuiala mea, este ca fata care o recomanda aici dar si pe alte forumuri...este fiica ei..daca gresesc imi cer scuze.
    Va rog, oricat de disperate ati fi....evitati-o pe doamna Lia!  mai bine intoarceti voi cana si gasiti simboluri pe net
  •  
    • 685 mesaje
    16 Aug 2012, 13:19
    0 21
    Si sa ma ierte D-zeu daca gresesc, dar sunt aproape precisa ca toate comenturile pozitive despre femeia asta sunt scrise de fiica sau fiicele dumneaei, daca nu chiar de ea insasi
  •  
    • 4346 mesaje
    16 Aug 2012, 14:24
    4 1
    oameni cu mintea ingusta.....
  •  
    • 685 mesaje
    17 Aug 2012, 10:24
    0 26
    anda 22:  bine ca esti tu luminata! tine-o tot asa si vezi sa nu te stingi..
  •  
    • 1 mesaje
    19 Apr 2013, 18:34
    5 0
    Hello!In Sibiu cunoaste cineva o doamna care se pricepe la ghicit in carti/cafea?Va multumesc!
  •  
    • 2 mesaje
    2 Mai 2013, 20:20
    6 2
    Buna seara! Ofer consultanta in tarot .cafea ,ofer sfaturi in domeniul psihologiei,si parapshologiei,cei interesati ma pot contacta ...online Multumesc!
  •  
    • 2 mesaje
    2 Mai 2013, 20:23
    4 0
    Orice convingere vine din sufletul ,fiecaruia dintre noi ,nu putem fi in alt loc decat acolo unde ni se potriveste vibrational...suntem oglinda celuilalt ...lucram mereu cu noi insine ...doar pri n iubire si iertare!
  •  
    • 4346 mesaje
    3 Mai 2013, 07:13
    4 7
    ce texte....